Тези упражнения ще помогнат за възстановяване на зрението ви и ще засилят мускулите на очите ви. Не бързайте да слагате очила!
Мирзакарим Норбеков е човек, благодарение на който огромен брой хора по целия свят са били в състояние да възстановят зрението си и завинаги да се отърват от очилата. Основният принцип на техниката е психологическото освобождение от навика да се смятате за слаб, болен, немощен и неуверен човек. Но не може да се каже, че този метод на възстановяване се основава изцяло на самохипноза, Норбеков също така е разработил серия от упражнения, които дават отлични резултати при лечение на късогледство, далекогледство и астигматизъм.
Изпълнявайки тези упражнения по Норбеков е необходимо да поддържате мускулен тонус: изправени плещи, изправен гръб и да се прави всичко това с усмивка и положителни емоции.
Упражнение за подобряване на зрението 1
Дръжте главата направо, без да я накланяте назад. Очите насочете нагоре (към тавана), умствено продължавайки погледа нататък, през челото, право нагоре.
Упражнение 2
Поддържайки право положението на главата, погледнете надолу, мислено продължавайки погледа в собственото си гърло.
Упражнение 3
Погледнете наляво, сякаш през лявото ухо.
Обърнете поглед надясно, сякаш през дясното си ухо.
Упражнение 4 – „Пеперуда“
Когато правите упражнението отделете специално внимание на неподвижността на главата, въртете само очите. Следете да не претоварвате очните мускули и се опитайте да получите голяма по размер рисунка в пределите на лицето.
Последователност на движенията на очите: в долния ляв ъгъл – в горния десен ъгъл – в долния десен ъгъл – в горния ляв ъгъл.
След това повторете упражнението в обратен ред: в долния десен ъгъл – в горния ляв ъгъл – в долния ляв ъгъл – в горния десен ъгъл.
След това отпуснете очите и клепачите, помигайте бързо и леко.
Упражнение 5 – „Осмица“
Препоръките за това упражнение са подобни на „пеперуда“. Движете очите си по една пътека, наподобяваща обърната цифра 8 или знака за безкрайност толкова голяма, колкото е възможно, но в рамките на лицето. Движението трябва да бъде в една посока, а след това и в другата. В края на упражнението също трябва да мигате известно време.
фф
Това са упражнения от йога.
Пешо
Щото много ти се спи 🙂